قوانین سازمان امنیت غذائی در مصرف کود
31/03/1397

قوانین سازمان امنیت غذائی در مصرف کود خام و معایب آن بر سلامت جامعه


You grew my carrots in what?
09/03/1397

compost fertilizer


طرح فرآوری و عقیم سازی کود مرغی
27/02/1397

ارائه پیشنهاد اجرائی طرح فرآوری فضولات طیور


مالچ چیست؟
96/07/11

به پوشش سبک و نرم سطح خاک، مالچ یا خاک پوش می گویند، این پوشش می تواند لایه‌ای از کاه، خاک‌ اره،خاک برگ، ورقهٔ پلاستیکی،و بسیاری مواد دیگر باشد.این پوشش خاک و ریشهٔ گیاه کاشته‌ شده را از آسیب باران، سله‌بندی، یخبندان، تبخیر و فرسایش محافظت می کند.


کشاورزی ارگانیک در خانه
96/07/03

حتما نام کشاورزی ارگانیک به گوش‌تان خورده است و اطلاعات اندکی در باره آن دارید. اما می‌‌دانید چه طور گیاهان خانگی‌تان را با اصول کشاورزی ارگانیک پرورش دهید؟


بالاخره تراریخت بخوریم یا نه
96/06/22

غلامحسین حسینی‌نیا، دانش‌آموخته ترویج و آموزش کشاورزی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، از زاویه نگاه یک هیئت علمی و فارغ از مسائل سیاسی، به موضوع گیاهان دستکاری ژنتیک (تراریخت) پرداخته است.


اهميت تغذيه درختان ميوه پس از برداشت محصول و قبل از رسيدن فصل خزان
96/06/21

سال آوری به معنای تولید محصول بیشتر در یک سال و عدم تولید یا تولید محصول کمتر در سال بعد است. آنچه در ارتباط مستقیم با تولید محصول است جوانه های زایشی و تولید گل است. پس در سال بیار یا پر بار درخت تعداد جوانه های زایشی بیشتر و تولید گل بیشتر است و در سال کم بار یا نیار درخت تعداد جوانه های زایشی کم یا اصلاً وجود ندارند. حال برای یافتن علت سال آوری باید بدنبال علت عدم تولید یا تولید بیش از حد جوانه های زایشی باشیم.


ویروس ها و شته هایی که میتوانند به رشد گیاه کمک کنند
96/06/05

کشاورزان اغلب برای دور نگه داشتن ویروس ها و شته ها از مزارع کشاورزی خود تلاش بسیاری می کنند، اما پژوهشگران دانشگاه لوا (Lowa) آینده ای را تصور می کنند که در آن این جانوران آسیب زننده بتوانند برای کمک به محصولات، مهندسی شوند.


تبدیل گرده به یک کود کم هزینه
96/05/31

همزمان با ادامه بالا رفتن جمعیت جهان، متخصصان کشاورزی سرگردانند که چگونه زمین های کشاورزی، غذای کافی برای این تقاضا تولید خواهند کرد.


اضافه کردن سیلیکون به خاک برای قوی کردن قدرت دفاعی محصولات کشاورزی
96/05/30

محققان برای کمک به گیاهان، و این که بهتر بتوانند آفات را دفع کنند آن ها را مسلح می کنند. ایوان هیلتپولد از دانشگاه دلویر (Delaware) و پژوهشگرانی از موسسه محیط زیست هاکزبری در دانشگاه سیدنی غربی در استرالیا در حال آزمایش اضافه کردن سیلیکون به خاک محصولات کشاورزی هستند تا به گیاهانی که رشد می کنند کمک کنند در مقابل شکارگران قوی تر باشند.


کلید تحمل خشکسالی در محصولات کشاورزی می تواند در برگ های آن ها باشد
96/05/30

یک پژوهش جدید نشان می دهد، راه حل برای کمک به کشاورزان برای کاشتن محصولات کشاورزی در مناطق خشک یا در طول به درازا کشیدن خشکسالی می تواند به پرورش و کشت گیاهانی بستگی داشته باشد که با لایه های ضخیم تر موم برگ از خود محافظت می کنند.


چگونه کشاورزی به تدریج برای محیط زیست مخرب شد
96/05/28

اولین شواهد در مورد کشاورزی در جنگل های استوایی در گینه نو یافت شده است، جایی که انسان ها در اوایل دوره زمین شناسی هولوسن سیب زمینی هندی، موز و تارو می کاشتند. تلاش های اولیه برای کشاورزی در جنگل های استوایی، که با شکار و جمع آوری تکمیل شده است، پیامدهای مهمی داشته است.


تأثیرات مصرف بی رویه کودها و سموم شیمیایی بر محیط زیست و انسان
96/05/23

تأثیرات مصرف بی رویه کودها و سموم شیمیایی بر محیط زیست و انسان


کشاورزی پایدار
24/03/1396

کشاورزی پایدار


خرید و فروش کود مرغ
28/01/1396

خرید و فروش کود مرغ


 
  1